BendruomenÄ— jau suprato ir patikÄ—jo Å¡ios koncepcijos prasmingumu. Å iandien jau atsiranda pasiÅ«lymų Å¡alia dviraÄių takų kurti viešąsias erdves, menus ar daryti net iÅ¡tisus dviratininkų parkus. Tikiu, kad ateityje, dviraÄių takai įgaus vis daugiau funkcijų ir naujų formų. DviraÄių takų tinklas tobulÄ—s tol, kol vystysis pats miestas.
PraÄ—jus penkiolikai metų vÄ—l siÅ«lÄ—me miestui koncepcijÄ…  – „DviraÄių salos“ kurio moto: judÄ—k, sportuok, keliauk, pažink, atrask, mÄ—gaukis, kurk, bendrauk, įtrauk kitus, mylÄ—k savo miestÄ…, didžiuokis.
Kaip ir pats miestas, taip dviraÄių takų tinklas mieste vystosi. Tai nuolatinis procesas. Å iandien deklaruojama pagrindinÄ— takų paskirtis – patogiai, saugiai nuvykti iÅ¡ taÅ¡ko A į taÅ¡kÄ… B ir atgal. Manome, kad jau dabar galime iÅ¡drįsti norÄ—ti daugiau.
Å ia koncepcija siÅ«loma į dviraÄių takus pažvelgti naujai. SiÅ«loma sukurti papildomÄ… emocinį, psichologinį, edukacinį krÅ«vį utilitariai dviraÄių takų funkcijai. Prie rekreacinių dviraÄių takų galÄ—tų atsirasti teminÄ—s stotelÄ—s – poilsio, sporto, edukacinÄ—s „salos“. Å iose stotelÄ—se, priklausomai nuo vietos, galÄ—tų bÅ«ti pateikta informacija apie vietovÄ™, jos istorijÄ…, atstumÄ… iki svarbių miesto objektų. Å ias stoteles – „salas“ siÅ«lome sprÄ™sti vieningai – įvedant sistemÄ…, sukuriant scenarijus, „salų“ tipus pagal temas: baltų kultÅ«ra, pagonybÄ—, miesto istorija, kultÅ«ra, menas, sportas, laisvalaikis, miesto žymÅ«s žmonÄ—s, individualios bei kolektyvinÄ—s iniciatyvos. Vienoje „saloje“ galÄ—tų bÅ«ti naudojamos kelios temos taip papildydamos viena kitÄ…. Tuomet judantis (pÄ—sÄias, dviraÄiu) žmogus (vietinis ar turistas) tokiu taku papildomai gautų informacijÄ… apie miesto istorijÄ…, tradicijas, kultÅ«rÄ…, edukacijÄ…. Å iuo bÅ«dų KlaipÄ—dos bendruomenÄ—s nariai tobulÄ—tų, labiau pažintų savo miestÄ…, savo gyvenamÄ…jÄ… aplinkÄ…. BÅ«tų ugdomas miestelÄ—nų mentalitetas, patriotiÅ¡kumas.
Ir svarbiausia – sukurti sistemÄ…, pastoviai veikianti gyvÄ… „organizmą“ (pvz. vardinis ženklas, suoliukas, medis, vardinÄ— sala ir t.t.), kad miesto gyventojai, bendruomenÄ—s, įmonÄ—s – galÄ—tų dalyvauti Å¡iame procese, patys jį kurtų, vystytų ir tobulintų – taip ugdytųsi patriotizmo dvasia miestieÄiui ir gal tada miestieÄių leksikoje atsiras kasdieninÄ— sÄ…voka „Äia mano miestas!“.